logo

baner

Kosmetologia pielęgnacyjna

 

Codzienna pielęgnacja skóry w zaciszu domowym powinna opierać się na odpowiednio dobranych preparatach. Uzupełnieniem właściwej ochrony skóry przed procesem starzenia się...

Więcej

Kosmetologia upiększająca

 

Kosmetologia upiększająca sprawi, że na nowo wydobyty zostanie blasku Twoich oczu. Zabiegi upiększające oprawę oka istotnie zmieniają nasz wizerunek. Farbowanie brwi i rzęs henną podkreśli również rysy twarzy ...

Więcej

Kosmetologia lecznicza

 

Intensywnie rozwijające się kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają na skuteczną walkę z procesem starzenia się skóry. Trend powrotu do natury wpływa na coraz szersze wykorzystanie...

Więcej

 

Kosmetologia lecznicza

Intensywnie rozwijające się kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają na skuteczną walkę z procesem starzenia się skóry. Trend powrotu do natury wpływa na coraz szersze wykorzystanie surowców naturalnych w produkcji kosmetyków. Równie istotnym aspektem jest fizykalne oddziaływanie na skórę i dostarczanie substancji aktywnych w głąb skóry.

RADIOFREKFENCJA – FALE RADIOWE

Obecnie w gabinetach kosmetologicznych wielką popularnością cieszą się zabiegi odmładzające za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości kilku megaherców. Zabieg nosi nazwę radiofrekwencji lub thermage.

 

Wspomniane fale docierając do skóry właściwej, działają na włókna kolagenu, wywołując efekt termiczny. Wierzchnie warstwy zostają nienaruszone na skutek stosowania specjalnych żeli chłodzących. Podczas zabiegu następuje podgrzanie włókien kolagenowych do temperatury około 40 stopni Celsjusza. Jest to taka temperatura, która nie niszczy struktury samego kolagenu, ale powoduje jego obkurczenie. Poniższy schemat prezentuje działanie fali radiowej.

 

 

Widocznym efektem jest zmiana napięcia skóry, która utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Ponadto następuje stymulacja procesów przebudowy skóry. Wzrost temperatury podczas zabiegu powoduje wzrost transportu tlenu do tkanek i metabolizmu tkankowego oraz szybsze usuwanie produktów przemiany materii. W związku z powstałymi zmianami skóra efektywniej absorbuje podawane preparaty kosmetyczne.

 

 

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa polega na dostarczeniu substancji czynnych w głąb skóry. Ta forma mezoterapii umożliwia wprowadzenie do skóry specjalnych mieszanek substancji, które mają aktywnie działać na dany problem skóry.

 

W kosmetologii głównym wskazaniem do takiego zabiegu jest odmłodzenie i rewitalizacja skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.Podczas zabiegu następuje nie tylko iniekcja substancji czynnych ale też pobudzenie tkanek do rewitalizacji.

 

 

Efektami zabiegu jest odnowa komórkowa przejawiająca się poprzez zwiększenie ilości keratynocytów i pogrubienie żywych warstw naskórka. Następuje indukcja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dla pacjenta z cerą dojrzałą widocznym efektem staje się zmiana struktury skóry – zmarszczki zostają zmniejszone, następuje redukcja przebarwień posłonecznych. Powłoka skórna staje się bardziej jędrna i odporna na czynniki zewnętrzne. Warstwa naskórka jest grubsza.

 

Zabiegi mikronakłuwania są zalecane nie tylko dla osób z widocznymi oznakami starzenia się, ale też dla osób młodych w celu profilaktycznym. Efekty, jakie można uzyskać po zabiegu, zależą również od użytych substancji w postaci ampułek.

 

 
Copyright © 2013 DermaVisage Gabinet Kosmetologii Profesjonalnej. Projekt: Studio WWW | Tanie strony www